1000Kitap

1000Kitap

Platform: Android
Lisans: Ücretsiz
Dil: Türkçe
Üretici: 1000Kitap
tamindir.com gezginler.net

1000Kitap uygulamasıyla Android cihazlarınızdan okuduğunuz kitaplar için incelemeler ve alıntılar yapabiliyorsunuz.

Kitaplar üzerine kurulan bir sosyal ağ projesi olan 1000Kitap uygulamasıyla Android cihazlarınızdan okuduğunuz kitaplar için incelemeler yapabiliyorsunuz.

2012 yılında kurulan bir proje olan 1000Kitap ile kullanıcılar okuduğu kitaplara dair alıntılar ve incelemeler yaparak, ilgili kitabı okumak isteyen kullanıcılara da yol gösterici oluyorlar. Okuduğunuz kitapların listesini de yapabileceğiniz uygulamada, her kitap ve yazar için istatistikler, alıntılar ve yorumlar da sizlere sunuluyor.

Her insanın 1000 kitap okuması hedefiyle yola çıkan projede, okuduğunuz ve okumak istediğiniz kitapları işaretleyebiliyor, okuduğunuz kitaplardan alıntılar yapabiliyor ve incelemelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabiliyorsunuz. Kitaplarla bir arada olmayı seviyorsanız, sizinle aynı hissi paylaşan diğer kullanıcılarla 1000Kitap uygulaması üzerinden paylaşım yapabilirsiniz.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Kitap üzerine kurulu bir sosyal ağ olan 1000Kitap 2012'de kuruldu. 1000Kitap üzerinden okuduğunuz kitaplara dair alıntılar, incelemeler yapabilirsiniz. Kitaplara 10 üzerinden bir puan verip, kitaplarla ilgili okuma durumunuzu da girebilirsiniz. Bu sayede kişisel arşivinizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca her kitap ve yazarın altında bulunan istatistikler, alıntılar ve yorumlar aracılığıyla kitapları ve yazarları de inceleyebilirsiniz.

1000Kitap'ın içerisinde 10'larca özellik bulunmaktadır. Söz gelimi yazarları takibe alarak onlar hakkındaki haberleri ve yazarların alıntılarını da akışınızda görebilirsiniz.

Projenin temel amacı her insanın 1000 Kitap okuması. Örneğin popüler bir fotoğraf paylaşma uygulaması olan İnstagram'da nasılki gezdiği bir yerin fotoğrafını paylaşan biri, sizde gezme isteği uyandırıyorsa 1000Kitap'ta da takip ettiğiniz insanların okuduğunu gördükçe daha çok okuyasınız gelir.

1000Kitap'ın bütün özelliklerine erişebilmek için 1000kitap.com'a girebilirsiniz. Zaman geçtikçe uygulamayı geliştirmeye devam edeceğiz. Bu nedenle sizden gelecek olan geri bildirimler bizim için çok önemli.

Yeni çıkacak 2. sürümümüzde 'Kitap tarama' ve bildirimleri telefona alma özellikleri üzerinde yoğunlaşacağız.

Kitap sosyal ağı alanında Türkiye'nin en büyük girişimi olan 1000Kitap'ta Şubat 2017 itibariyle 80 bin okur bulunmaktadır.

Uygulamanın 1k kullanımınızı kolaylaştırmasını dileriz.İyi okumalar. :)

İndirme Sayfası (gezginler.net)