Elmalılı Tefsiri

Kur'an-ı Kerim tefsiri ve Türkçe açıklamalı meali

Platform: Android
Lisans: Demo
Dil: TR / EN
Üretici: Ferhat Erbil
indir.com gezginler.net

Elmalılı Tefsiri, uygulaması Kur'an-ı Kerim'in ayetlerini, surelerini, faziletlerini anlaşılır bil dil ile anlatım sunan bir yazılımdır.

Uygulama, kullanıcılara kapsamlı modüller ile Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır Efendi'nin Kur'an-ı Kerim ile ilgili tefsiri sunan ve detaylı kullanım seçenekleri ile donatılı olan bir yazılımdır.

Uygulama içerisinde; Kur'an-ı Kerim'in mucizeleri, tercemelerin mahiyeti, tesfir ve te'vilin farkı var olup, Ayet-i kerimlerin tefsirleri sadelik içinde sunulup, ayetlerin esbab-ı nüzulü yazılmış, aralarındaki münasebet ve surelerin anlamları ile ilgili tüm içerikler mevcut olarak bulunmaktadır.

İndirme Sayfası (indir.com)

Tefsir hususunda merhum Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır Efendi'nin bu güzide eserinde şu hususlar anlatılmıştır.

1- Kur'an-ı Kerim'in sonsuz nuruna işaret edilmiş, tercemelerin mahiyeti, tesfir ve te'vilin farkı gösterilmiştir.2- Ayet-i kerimlerin tefsirleri sadelik içinde yapılmış, ayetlerin esbab-ı nüzulü yazılmış, aralarındaki münasebet mükemmel bir şekilde gösterilmiştir.3- Bu eserde, Müslümanlara fazilet ve terraki yolları gösterilmiş, müsteşriklerin İslam hakkındaki hezeyanlarına ilmi cevaplar verilmiştir.4- Bu tefsiri hazırlarken birçok tefsirin yanındaki en ziyade Fahreddin Razı, Ebu Hayyan, Kazı Beyzavi ve Ebbussuud tefsirlerinden faydanılmıştır.

----- Uygulama Özellikleri -----

+ 114 sure tamamı türkçe

+ Son kaldığım yer özelliği

+ İnternet kullanımını gerektirmez

+ Sade ve hoş bir tasarım

İndirme Sayfası (gezginler.net)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;