FlightHero

Android İçin Uçuş Takibi Uygulaması

Platform: Android
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce
tamindir.com indir.com

FlightHero uygulaması, Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının mobil cihazlarıyla dünya üzerinde gerçekleşen havayolu uçuşlarını kolayca görüntüleyebilecekleri ve takip edebilecekleri ücretsiz uygulamalar arasında yer alıyor ve oldukça detaylı bilgiler sunabiliyor. Tüm verilerin gerçek zamanlı olarak sunulması sayesinde isterseniz dostlarınızın uçuşlarını takip edebilir, isterseniz hobi olarak tüm uçuşlara göz atabilirsiniz.

Neredeyse tüm havayollarına dair bilgileri barındıran uygulama, bulunduğunuz konumun yakınlarından geçen uçakları da otomatik olarak gösteriyor ve böylece her defasında tarama yapmanıza gerek kalmıyor. Uçuşların çeşitli kriterlere göre sıralanabilmesi ve filtreleme seçenekleri ise detaylı aramalar yapmak isteyen kullanıcılar için oldukça yeterli diyebilirim.

Hem yolcu uçakları hem de askeri ve kargo uçaklarını gösterebilen FlightHero, havalimanlarının iniş ve kalkış tablolarını, gecikmelerini ve mevcut hava durumunu da detaylı bir şekilde aktarabiliyor. Uzun dönemli hava tahmini menüsü ise uçuşların yanında günlük hayatta hava tahminlerine ihtiyaç duyan kullanıcılar tarafından da tercih edilebiliyor.

Havadaki uçakları hafızasına alabilen ve daha sonra çevrimdışı olarak bu uçuşları göstermeye devam edebilen uygulama, internet bağlantınız kesilse de kısa dönemli olarak takip gerçekleştirmenize olanak tanıyor.

Uçuşları sosyal ağlardaki hesaplarınızdan paylaşabilmek için kullanabileceğiniz paylaşım butonları da uygulamanın sundukları arasında. Eğer ücretsiz ve kolay kullanılır bir uçuş takibi uygulaması arıyorsanız göz atmadan geçmeyin derim.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

FlightHero; Android işletim sistemine sahip tablet ve akıllı telefonlarınızda kullanabileceğiniz, harita üzerinden uçuş takibi, varışlar ve kalkış durumlarını görebileceğiniz oldukça faydalı bir Android için Uçuş Takibi uygulamasıdır.

Tamamen ücretsiz olarak Android kullanıcılarına sunulan uygulama sayesinde harita üzerinde uçuş takibi, varışlar ve kalkışları gösteren gerçek zamanlı havaalanı panosu, havaalanı trafik gecikmeleri ve havaalanı hava durumu dahil olmak üzere gerçek zamanlı uçuş durum bilgilerini kolayca takip edebilirsiniz. Ticari, kargo, charter: Turkish Airlines, Atlasjet, SunExpress, Pegasus Airlines dahil olamak üzere 1560 havayolu, Türkiye'de 100, dünya genelinde 16124 adet olmak üzere 16250 dünya çağında hava alanlarını kapsayan uygulama sayesinde 200 KM dahilinde size en yakın havaalanını kolayca bulabilirsiniz.

Ayrıca uygulama içerisinde bulunan gerçek zamanlı havaalanı panosu ile tüm uçakların varış ve kalkış saatlerini görebilir, gelişmiş filtreleme özelliği sayesinde havayolları, uçuş durumu, varış ve kalkış bilgileri ve zaman aralığı gibi verilere ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte havaalanında o anki hava koşulları ve havaalanı geçikmelerini 0.25 adımlı 5 nokta ölçeğinde görebilirsiniz. Bunun yanı sıra uçuş bilgilerini SMS, e-posta, Twitter ve Facebook sosyal paylaşım sitelerinde arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz uçuş numarası ve kalkış tarihine göre, güzergah ve kalkış tarihine göre yada  görüntülenen son 5 uçuşun listesine göre uçuş aramaları yapabilirsiniz. Gündüz ve gece görünümüne sahip uygulamada 29 adet dil desteği mevcuttur.

Sıklıkla uçak yolculuğu yapan kullanıcıların ilgisini çekeceğini düşündüğüm FlightHero uçuş takibi uygulamasını mutlaka denemelisiniz.

İndirme Sayfası (indir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;