İBB Navi

Android İçin İstanbul Navigasyon Uygulaması

Platform: Android
Lisans: Ücretsiz
Dil: Türkçe, İngilizce
tamindir.com gezginler.net

İBB Navi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbullulara özel hazırladığı navigasyon uygulaması.

Günden güne büyüyen İstanbul’da yaşayan herkesin Android telefonunda olması gerektiğini düşündüğüm canlı navigasyon app ile anlık trafik yoğunluk durumunu görmekten otoparkların doluluk bilgilerine ulaşmaya, nöbetçi eczaneleri hızlıca öğrenmekten toplu ulaşım veya arabanızla kısa sürede hedefinize ulaştıran rotaları görmeye bir navigasyon harita uygulamasından bekleyeceğiniz her şey mevcut.

Hem telefon hem de tablette kullanılabilen İstanbul özel canlı navigasyon uygulaması İBB Navi, beta sürümde indirilmeye açılmasına rağmen sorunsuz kullanım deneyimi sunuyor; arayüz ve menüleri de kullanıcı dostu, sade hazırlanmış.

İstanbul’a yeni ayak basanlar için daha da önem kazanan ücretsiz navigasyon uygulamasının en beğendiğim özelliklerinden birisi; rotayı anlık trafik yoğunluk bilgilerine göre oluşturması. Bu sayede gideceğiniz noktaya trafiğe çok takılmadan, çok daha kısa sürede gidebiliyorsunuz. Alternatif rotalar, toplam mesafe, tahmini varış süresi gibi ek bilgiler elbette ekranınıza düşüyor. Hedef noktaya arabanızla değil de toplu taşıma araçlarını kullanarak gitmek istediğinizde İETT, Toplu Taşıma ve Metro Hatları karşınıza çıkıyor. Daha da güzeli seçtiğin yerin sokak görünümüne göz atarak detaylı bilgi alabilmeniz.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Yoldaki rehberiniz İBB Navi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilmiş, iOS ve Android işletim sistemleri ile uyumlu, İstanbul başta olmak üzere, Marmara bölgesini kapsayan, anlık trafik yoğunluk bilgilerine göre oluşturulan rotalar takip edilerek en kısa sürede sizi hedefinize ulaştıracak olan en kapsamlı canlı navigasyon uygulamasıdır.

UYGULAMA GELİŞTİRİLMEYE DEVAM EDİLMEKTE OLUP, YAYINDA OLAN BETA SÜRÜMÜDÜR.

ARAMAİBB Navi sayesinde, hedefinizi Arama çubuğuna yazarak arayabilir, kategorilere göre ayrılmış bölümden seçebilir ya da sesli komutla hedefinizi oluşturabilirsiniz.

FAVORİLERHedefinize ilişkin detayları görüntüleyebilir, sık kullandığınız hedeflerinizi favorilerinize ekleyerek, hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

SOKAK GÖRÜNÜMÜSeçtiğiniz yerin ya da hedefinizin sokak görünümüne göz atarak, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

SEYAHAT PLANLAMAİBB Navi, sizleri hedefinize en kısa sürede ulaştıracak alternatif rotaları, toplam mesafe ve tahmini varış süreleri ile birlikte sunar. Seçtiğiniz rotayı kullanarak, sizi hedefinize ulaştırmak üzere, sesli olarak varış noktanıza kadar sizi yönlendirir. Seçtiğiniz rotadan çıktığınızda, otomatik olarak tekrar yeni rota oluşturarak, sizi hedefinize ulaştırır.

TOPLU ULAŞIMİBB Navi uygulaması, tüm İETT, Toplu taşıma ve Metro Hatlarıyla da entegre çalışmakta olup, kullanıcılara toplu ulaşım seçeneklerini de alternatifler arasında sunmaktadır.

MARMARA BÖLGESİ'NDE TRAFİK BİLGİSİİBB Navi belirlediğiniz rota üzerinde trafik kazası, yol çalışması, ya da trafik akışını etkileyen herhangi bir olumsuzluk meydana gelmesi durumunda, otomatik olarak yeni rota oluşturarak, sizi en kısa sürede hedefinize ulaştırır.İBB Navi uygulamasında, internet bağlantınız olmadığı durumda da alternatif rotalar belirleyerek, hedefinize ulaşabilirsiniz.

CANLI KAMERA GÖRÜNTÜSÜSeyahatiniz süresince, rotanız üzerindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi trafik kamera görüntülerini canlı olarak izleyebilirsiniz.

NÖBETÇİ ECZANELER - OTOPARKLARİBB Navi uygulaması ile İstanbul'daki nöbetçi eczaneleri görebilir, otoparkların doluluk bilgilerine ulaşabilir ve bu noktalara rota oluşturabilirsiniz.

KULLANICI DOSTUKullanıcı dostu, sade arayüzü ve menüleri sayesinde, İBB Navi ile kolay ve hızlıca kaydettiğiniz favori rotalarınıza, yerlerinize navigasyon yapabilirsiniz.

GECE - GÜNDÜZ MODLARIİBB Navi'de zamana göre gece ve gündüz modlarını seçebilir, 2 veya 3 boyutlu harita görünümü ile navigasyon yapma keyfini yaşayabilirsiniz.

BİLDİRİM PAYLAŞMASeyahatiniz esnasında, İBB Navi uygulaması üzerinden siz de yol çalışması, trafik sıkışıklığı, trafik kazası, yolda tehlike arz eden durumları bildirim menüsünden paylaşabilir, bu bilgilerin diğer kullanıcılar tarafından görülmesini sağlayabilirsiniz.

FAVORİ YERLERİ PAYLAŞHaritadan seçtiğiniz veya kaydettiğiniz yerleri mesaj, e-posta yoluyla veya sosyal medya hesaplarınızdan yakınlarınızla paylaşabilirsiniz.

ÇOKLU DİL SEÇENEĞİİBB Navi uygulaması; Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve İtalyanca dil seçeneklerini sunmaktadır.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞINİBB Navi ile ilgili her türlü görüş, önerilerinizi, teknik destek mesajlarınızı bizimle paylaşarak, uygulamanın iyileştirilmesine katkı sağlayabilirsiniz.Uygulamayı yakınlarınızla paylaşarak, onların da İBB Navi'den faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

İndirme Sayfası (gezginler.net)