Kuran Droid

Kuran, ayet ve sureleri dinleme, okuma ve farklı diller'de görüntüleme uygulaması

Platform: Android
Lisans: Demo
Dil: Türkçe
indir.com gezginler.net

Kuran Droid, uygulaması Kur'an, ayet ve sureleri ayrıntılı bir şekilde okuma ve dinleme yazılımıdır.

Uygulama, kullanıcılara kapsamlı bir şekilde Kur'an okuma, hat seçerek esre ve ötre şekli ile görüntüleme ve tam mealini öğrenme ve Arapça başta olmak üzere diğer başka dillerde okuma ile dinleme imkanı sunulan, Android işletim sistemi içerisinde yer alan mobil cihazlar için ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Uygulama içerisinde; 50 farklı dil, 3 farklı hat, 25 ayrı hafız ile sesli dinleme ve sesleri tekrarlatma gibi kullanıcı odaklı menüler mevcut olarak bulunmaktadır.

İndirme Sayfası (indir.com)
Dikkat:Uygulama henüz geliştirme aşamasında olduğundan telefonunuzda hata verdiğinde hata raporuna hangi aşamada hata aldığınızı yazarak hata raporu göndermenizi ve yeni versiyonları sık sık takip ederek güncelleme yapmanızı rica ederiz

"Kuran Droid" uygulaması "Feyyaz Bilim ve Gelişim Derneği" tarafından geliştirilmiş ücretsiz olarak dağıtımı yapılan bir Kuran-ı Kerim okuma programıdır. Uygulamamız henüz geliştirme aşamasındadır, uygulamanın gelişmesi için özellik taleplerinizi ve karşılaştığınız sorunları bize göndermenizi rica ediyoruz. Rabbimizden hepimizi rızasına mazhar etmesini istiyoruz, amin. Dualarınızı bizlerden esirgemeyin.

Uygulamanın genel özellikleri şunlardır:

  • 3 ayrı hat seçebilme
  • 50 ayrı lisanda meal çevirisi seçebilme
  • 80 ayrı meal seçebilme
  • 25 ayrı hafızın sesinden dinleyebilme
  • Son kaldığnız sayfa, sure ve ayeti kaydedilmesi
  • Favorilerim listesi oluşturabilme(sayfa, sure ve ayeti kaydetme)
  • Ses dinleme oynatıcısı
  • Ses tekrarı yapabilme
  • Dinleme anında ayet ayet renklendirme

Not: Uygulamayı indirdikten sonra belleğinizde gerekli miktarda yer olduğundan emin olunuz. Uygulamanın yan dosyalarını indirmek için internetinizin bağlı olması gerekiyor. 3g ile internete bağlanırsanız yüksek faturalarla karşılaşabilirsiniz, wifi ile bağlanmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca ses dinleme anında ses dosyaları indirilmektedir, sayfa, sure, cüz veya tüm sesleri indirebilmek için ayarlar kısmındaki ses indirme ayarını dikkate almalısınız.

Uygulamada kullanılan resimler şu kuruluşlardan alınmıştır. Kendilerine verdikleri izinlerden dolayı teşekkür ederiz:-Hizmet Vakfı (Hamit Aytaç Hattı)-Ayfa Yayınları (Bilgisayar1 ve Bilgisayar2 Hatları)

İndirme Sayfası (gezginler.net)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;