LG Backup

Android için Veri Transfer ve Yedekleme Uygulaması

Platform: Android
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce
Üretici: Lg Electronics
tamindir.com

LG Backup (Eski adıyla LG QMove), eski Android akıllı telefonunuzdaki verileri yeni LG akıllı telefon veya tablete taşımak, aynı zamanda da mevcut verilerinizi yedeklemek için kullanabileceğiniz ücretsiz, basit ve ufak boyutlu bir mobil uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Eski Android telefonunuzdaki rehberinizi, takviminizi, yer imlerinizi, kısa mesajlarınızı, fotoğraflarınızı, videolarınızı, müziklerinizi, dokümanlarınızı ve sesli anılarınızı yeni satın aldığınız LG marka telefon ve tablete (LG G2 ve üzeri modeller destekleniyor.) aktarmanıza imkan tanıyan LG Backup’ın kullanımı da son derece kolay. Eski telefonunuzda LG Backup uygulamasını açıyorsunuz ve “Copy data” seçeneğini seçiyorsunuz. Yeni LG telefon veya tabletinizde Ayarlar – Yedekle ve Sıfırla – LG Backup servisini açıyorsunuz ve "Başlat" butonuna dokunuyorsunuz. Kısa bir aramanın ardından “Connect”i seçerek bağlanıyor ve veri seçimi yapacağınız ekranla karşılaşıyorsunuz. “Copy”ye dokunduğunuzda eski telefonunuzdaki veriler yeni LG telefonunuza aktarılmış oluyor.

Mobil cihazınızdaki verileri bilgisayar ve hafıza kartınıza yedeklemek için de kullanabileceğiniz LG Backup, eski telefonunuzdaki verileri yeni LG telefonunuza transfer etmek için WiFi hotspot özelliğini kullanıyor. Bu sayede veri aktarımı hızlı bir şekilde gerçekleşmiş oluyor.

İndirme Sayfası (tamindir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;