Norton Snap

Android İçin Güvenlik Uygulaması

Platform: Android
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce, Türkçe
Üretici: NortonMobile
tamindir.com gezginler.net

Norton Snap, karekodlara yönelik özel olarak hazırlanmış bir güvenlik uygulaması.

Popüler güvenlik yazılımları üreticisi Symantec tarafından Android işletim sistemli mobil cihazlar için hazırlanmış olan uygulama taratılacak QR kod ya da diğer bir ifadeyle karekodların güvenli olup olmadığını tarıyor. Özellikle de kısaltılmış URL şeklinde sunulan internet adreslerinin QR kodlara dönüştürülmesi tercih ediliyor. Ancak bu durumda kullanıcılar söz konusu kısa URL hakkında işleme başlamadan bilgi sahibi olamıyorlar. Kodu taratıp ilgili adrese gidince de iş işten geçmiş olabiliyor. Norton Snap bu noktada devreye girerek gidilecek adresin ve dolayısıyla da karekodun güvenli olup olmadığını sorguluyor.

Norton Snap uygulamasının öne çıkan özellikleri:

  • Alanında en iyi çözümlerden biri olması.
  • Kullanışlı arayüz.
  • Güncellik açısından başarılı olması.

Yenilikler:

  • Küçük kod geliştirmeleri
İndirme Sayfası (tamindir.com)
Norton™ Snap mobil aygıtınızı ve kişisel bilgilerinizi tehlikeli kare kodlarından koruyan bir karekod tarayıcısıdır. Güvenli olmayan web sitelerini yüklenmeden ve verilerinizi çalmadan engeller. Potansiyel çevrimiçi tehditlere karşı uyanık bekler.

ÖZELLİKLER

· Karekodları otomatik olarak tarar ve güvenli olup olmadıklarını kontrol eder. · Güvenli web sitelerini tanımlar. Kötü amaçlı siteleri mobil aygıtınıza yüklenmeden önce engeller.· Karekodun bağlantısının sadece kısaltılmış adresini değil son hedefini görüntüler, böylece kodun gerçekte nereye gittiğini bilirsiniz.· İyi siteleri ve promosyonları hızlı ve kolay bir şekilde arkadaşlarınızla paylaşır.· Bir sitenin güvenli, potansiyel olarak tehlikeli veya tamamen uzak durulması gereken bir site olup olmadığını anında söyler.

KAREKODLAR NEDİR?

Karekodlar dergiler, bilboardlar, posterler ve daha fazlasında kısacası her yerdedir. Karekodlar ürünler veya hizmetler hakkında bilgi edinmenizi, teşvik ve özel tekliflerden yararlanmanızı kolaylaştırır. Karekodlar aynı zamanda kötü adamların mobil aygıtınıza saldırmasını, kimlik bilgilerinizi çalmasını ve öğelerinizi karıştırmasını da kolaylaştırır. Sorun şu ki karekod gizli bir web sitesidir ve onu taramadan önce güvenli olup olmadığını söyleyemezsiniz. Artık iş işten geçmiştir.

Norton™ Snap sizi potansiyel tehditlerden bir adım uzakta tutar ve karekodları kullanmayı kumar olmaktan çıkarır. Norton Snap, mobil aygıtınıza yüklenmeden önce karekodlarla bağlantılı web sitelerinin güvenliğini kontrol ederek sizi, kimlik bilgilerinizi ve öğelerinizi çevrimiçi tehditlere karşı koruyan ilk karekod tarayıcısıdır.

Bir karekodu taradığınızda, Norton Snap, Norton Safe Web'den bu sitenin güvenlik derecesini kontrol eder. Norton Snap, güvenilir siteleri hemen ziyaret etmenize izin verir ve tehlikeli yada şüpheli siteleri tehditler mobil aygıtınıza yüklenmeden önce engeller. Norton Değerlendirmesi simgesi bir sitenin güvenli olup olmadığını gösterir. Simgeye basarak, algılanan tehditlerin listesi ve tıklatmadan önce bağlantının gerçekte nereye gittiğini görebilmenizi sağlayan tam, genişletilmiş web sitesi adresi dahil ek bilgileri edinebileceğiniz tam Norton Safe Web sitesine gidersiniz. Norton Snap ayrıca iyi siteleri ve promosyonları arkadaşlarınızla paylaşmanız için onlara hızlı ileti göndermenizi sağlar.

İndirme Sayfası (gezginler.net)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;