Rakım Ölçer

Android İçin Yükseklik ve Rakım Ölçme Uygulaması

Platform: Android
Lisans: Ücretsiz
Dil: Türkçe
Üretici: Cafer MENDERES
tamindir.com indir.com gezginler.net

Rakım Ölçer uygulamasını kullanarak bulunduğunuz noktanın denizden ne kadar yukarıda olduğunu kolayca bulabiliyorsunuz. Android işletim sistemli akıllı telefonlar için üretilmiş olan uygulama her ne kadar sadece internet bağlantısıyla rakımınızı ölçebilse de daha doğru sonuçlar için GPS bağlantısı da kullanılabiliyor.

Ayrıca GPS kullanmadan bina içlerindeki yüksekliği de görebilir veya haritanın herhangi bir noktasına tıklayarak o bölgenin yükseklik bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

İndirme Sayfası (tamindir.com)
   Bulunduğunuz yerin ya da merak ettiğiniz bir yerin deniz seviyesinden ne kadar yüksekte olduğunu Rakım Ölçer programı ile öğrenmek çok daha kolay.
   Seyahat esnasında bulunduğunuz bir yer ya da sürekli bulunduğunuz konumunuzun rakımını ölçmek bu uygulama ile oldukça basit. İnternet ve gps üzerinden sizlerin deniz seviyesinden ne kadar yükseklikte bulunduğunuzu gösteren bu uygulama da ölçüm işlemi sadece GPS e bağlı olmadığı için binaların içerisinde de rakım bilgilerine ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde merak ettiğiniz bölgenin üzerine tıklayarak rakım bilgilerine ulaşabileceğiniz bu uygulama sizlere ücretsiz olarak sunulmaktadır.
İndirme Sayfası (indir.com)
Bulunduğunuz noktanın deniz seviyesinden yüksekliğini bulmanıza yarayan bir uygulamadır.

Sonuçları doğru alabilmek için GPS ve İnternet Bağlantınız olması gerekmektedir.

Ölçüm işlemi sadece GPS e bağlı olmadığı için binaların içersinde de rakım bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Harita üzerinde istediğiniz bölgeye 1 sn tıklayın ve o bölgenin rakım bilgilerine erişin.

İndirme Sayfası (gezginler.net)