Step to City

Şehir Uygulaması

Platform: Android
Lisans: Ücretsiz
Dil: Türkçe
indir.com

Step to City ile önemli tarihi lokasyonlara yerleştirilmiş cihazlar sayesinde detaylı bilgi alabilir, özel hazırlanmış ses dosyalarını dinleyebilir, videoları izleyebilirsiniz.

Step to City lie tarihi eserlerin yanısıra şehrin önemli restorantlarını, kafelerini, alışveriş merkezlerini ve otellerini listeleyebilir, özel fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

Akıllı şehir platformunun çalışması için mobil uygulamalar ve sensör( beacon) temelli bir platform inşa edilerek şehirlerin içinde yer alan önemli turistik yerlere step to city sensörleri yerleştirildi. Bu sensörler sayesinde turistik alan hakkında 6 farklı dilde bilgi verilebilecektir. Metin, ses ve video formatlarını 6 dilde sunan proje ilk olarak Kayseri?de uygulanmaya başlandı. Projenin kapsama alanı içinde Kayseri?den sonra Kapadokya, İstanbul, Sivas, Ankara, İzmir,  Yozgat?ta yer alacaktır. Step To city beş ortaklı proje olarak hayata geçti. Step to city Teknoloji ve Tanıtım A.Ş?nin yöneticisi Kürşat Demirezen proje hakkında verdiği bilgiye göre step to city sensörleri yurtiçinde sadece turizm eserlerini değil aynı zamanda yeme- içme mekânlarını, otelleri ve sağlık kuruluşlarını da kapsıyor. Aynı zamanda proje kapsamında Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanacak olan dergi de bulunuyor.

İndirme Sayfası (indir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;