TKGM Parsel Sorgu

Android Için Parsel Sorgulama Uygulaması

Platform: Android
Lisans: Ücretsiz
Dil: Türkçe
tamindir.com gezginler.net

TKGM Parsel Sorgu, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak sunulan parsel sorgulama uygulaması. Android telefon ve tablet üzerinden kriterlerinizi girerek istediğiniz arazi hakkında bilgilere kolaylıkla ulaşabileceğiniz uygulamayı kullanmak için üyelik oluşturmanız da gerekmiyor.

Türkiye’deki parsellerin sorgulamasını yapabileceğiniz resmi nitelikli tek mobil uygulama TKGM Parsel Sorgu. Ücretsiz indirip doğrudan kullanabileceğiniz uygulamada çeşitli sorgu kriterlerine göre (adrese göre, koordinat değerlerine göre, harita üzerinden sorgulama yapabiliyorsunuz) sorgulanması işlemini yapıp parselin il, ilçe, ada bilgileri, yüzölçüm bilgisi, pafta bilgisi, koordinat bilgisi gibi parsel hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiyi saniyeler içerisinde alabiliyorsunuz. Kullanımı son derece pratik.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne uğramadan parsel pafta sorgulama yapma kolaylığı sunan mobil uygulamayı kullanmak için elbette aktif internet bağlantısının olması gerekiyor.

İndirme Sayfası (tamindir.com)
Türkiyedeki parsellerin çeşitli sorgu kriterlerine göre o İdari Sorgu( İl, İlçe, Mahalle, Ada, Parsel hiyerarşisi içerisinde)o Adres Sorgu ( Girilen adrese göre sorgulama)o Koordinat sorgu ( Girilen koordinat değerlerine göre sorgulama)o Harita üzerinden sorgulama ( Harita üzerinden seçilen koordinata göre sorgulama)sorgulanması ve bulunan parsellerin o Öznitelik bilgilerinino il, ilce, mahalle, ada ve parsel bilgilerio Yüzlçüm bilgisio Pafta bilgisio Mevki bilgisio Nitelik bilgisio Coğrafi bilgilerinino Koordinat bilgisigösterilmesi.

Bilgilendirme- Mekânsal Gayrimenkul Sistemi (MEGSIS) ile tapu ve kadastro bilgilerinin uyumlaştırılma çalışmaları ve kontrolleri kurumumuz tarafından yapılmaktadır.- Bu uygulama ile MEGSİS kapsamında tapu verileri ile uyumlaştırılması tamamlanmış kadastro bilgilerine ait temel bilgiler sunulmaktadır.- Görüntülenen kayıtlar ile elinizde bulunan bilgiler arasında uyumsuzluk olması halinde ilgili tapu ve/veya kadastro müdürlüğüne müracaat ediniz.- Taşınmaza ait konum bilgileri test amacı ile yaklaşık koordinatlarla sunulmaktadır. - BU UYGULAMADA SUNULAN BİLGİLER RESMİ VE TİCARİ AMAÇLI KULLANILAMAZ...

İndirme Sayfası (gezginler.net)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;